WCAG 2.2

Dostępność stron internetowych

Jako użytkownik GoPublic jesteś automatycznie przygotowany do spełnienia technicznych wymogów dostępności. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji na temat pracy redakcyjnej związanej z dostępnością stron internetowych.

Jak zapewnić dostępność stron internetowych w GoPublic

Krok 1

Przeczytaj przewodnik WCAG GoPublic

Vi har udarbejdet en guide til dig, der gør det nemt at læse og forstå samtlige krav på A og AA niveau i WCAG 2.2. Vi gennemgår hvert punkt og forklarer, hvordan du kan leve op til kravene.

Krok 2

Przeprowadzenie dogłębnej analizy dostępności

Po przeczytaniu i zrozumieniu naszego przewodnika WCAG możesz samodzielnie przeprowadzić dogłębną analizę i użyć odpowiedniego narzędzia lub pozwolić komuś innemu przeprowadzić analizę za Ciebie, aby uzyskać wgląd w to, na czym należy skoncentrować swoje wysiłki. Polecamy bezpłatne narzędzie do testowania WCAG Axe.

Krok 3

Zapanuj nad błędami technicznymi

GoPublic został zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami WCAG 2.2. Innymi słowy, bierzemy odpowiedzialność za podstawową technologię, dzięki czemu możesz spokojnie skupić się na swoich treściach. Platforma techniczna zapewnia wysoki standard dostępności dla wszystkich naszych klientów, a w mało prawdopodobnym przypadku wykrycia błędu, po prostu daj nam znać, abyśmy mogli go szybko naprawić z korzyścią dla wszystkich użytkowników GoPublic.

Krok 4

Sprawdź błędy za pomocą wbudowanych narzędzi

GoPublic hjælper dig med løbende at vedligeholde indholdet med de indbyggede tjekkere. Som redaktør kan du scanne for de mest hyppige redaktørfejl såsom manglende alt-tekster, forkerte overskriftshierarkier, og brudte links - og nemt foretage rettelser i systemet. 

Biały dokument

Osiągnij to dzięki dostępności sieci

Możesz pobrać naszą białą księgę za darmo i uzyskać nasze sugestie dotyczące tego, jak możesz podejść do zadania, jakim jest zapewnienie dostępności w Internecie. Przewodnik jest skierowany głównie do redaktorów stron internetowych, menedżerów IT i menedżerów ds. komunikacji.

Pobierz dokument

Pola oznaczone () są wymagane

Wprowadzenie do dostępności stron internetowych

Dostępność stron internetowych polega na projektowaniu zarówno treści, jak i technologii tak, aby strona internetowa była łatwo dostępna dla osób niewidomych, niedowidzących i niepełnosprawnych. Umożliwia ona niepełnosprawnym użytkownikom stron internetowych dostęp do informacji na równi ze wszystkimi innymi członkami społeczeństwa.
Kto musi przestrzegać zasad dostępności stron internetowych?

Ustawa o dostępności stron internetowych ma zastosowanie do wszystkich organów publicznych i niektórych firm prywatnych. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje jednak tendencja do uczynienia dostępności stron internetowych standardową praktyką, nie tylko dla władz publicznych, ale także dla firm prywatnych. Ustawa weszła w życie w Danii i pozostałych krajach UE 23 września 2018 r. na podstawie dyrektywy UE.
Czym jest WCAG?

WCAG to skrót od Web Content Accessibility Guidelines i jest to zestaw wytycznych opracowanych przez World Wide Web Consortium (W3C), które stanowią podstawę dla prawodawstwa. Oczekuje się, że WCAG 2.2 stanie się częścią prawodawstwa do 2025 roku.

Video

Jak to jest być niewidomym online?

Czy Tobie również trudno jest wyobrazić sobie, jak „czytać” treści na stronach internetowych, jeśli jesteś niewidomy? W takim razie poznaj Hazel i zobacz, jak korzysta z czytnika ekranu.